O Nikol

Kdo jsem?

Jmenuji se Nikola Bruncová a mou tvorbu prezentuji pod přezdívkou Linnette. Jsem freelance fotografka. Asi jako každý hledá svou cestu, tak já mám to štěstí, že jsem ji našla. Ze začátku jsem ji obcházela a myslela si, že to není ta správná cesta, ale naštěstí jsem si uvědomila, že to je „ona“. Mezitím jsem strávila 8 let studiem ekonomie, abych zjistila, že mne tenhle obor zrovna moc nefascinuje. Jsem vděčná za zjištění, že fotografování je styl mého života a dává mi ten SMYSL, díky kterému jsem z práce nadšená a posouvá mne dál. Jsem šťastná, že jsem se rozhodla věnovat se mému focení na plný úvazek (03/2015). V současnosti bydlím v Praze, ale pocházím ze severních Čech, z Teplic, kam často jezdím. Sem tam zavítám i k Olomouci.

 

Co fotím a jaký je můj přístup?

Fotit lidi mě nesmírně baví! Ta představa, že zachytím emoce jednotlivce, vztah dvou lidí či rovnou celé rodinky, anebo jedinečný svatební den novomanželům a fotky ode mne budou mít jako vzpomínku na celý život, že zachytím budoucí maminku s bříškem, pak miminko, jak roste a spolu s ním i celou rodinku, mi přijde úžasná. To je to, čím žiji. Chci dělat lidem radost a vyprávět mými fotkami příběh, zachytit momenty, které se už nevrátí a časem pro nás mají vyšší a vyšší hodnotu. Jsem nadšená dokumentováním v čase, díky malým příběhům pospojovaným za sebe vznikne příběh velký a fascinující. Čas je ta nejcennější věc, co máme a i obyčejná chvilka se časem stane neobyčejnou a v tom spatřuji kouzlo. Chci poznávat nové lidi a nová místa, dokumentovat nové příběhy. A když se lidé vrací, že se mnou chtějí fotit znovu, dává mi má práce o to větší smysl.

Fotím také kreativnější byznys portréty a pokud máte podnikání a chcete být blíž veřejnosti, nafotím pro Vás image fotografie, které budou prezentovat Vás a to, čemu se věnujete. Moc mne baví fotit projekty od celku po detail včetně lidí, kteří za tím stojí. Dnešní doba žádá příběhy a já dokáži kreativně zachytit ten Váš. 

 

Čemu se věnuju kromě focení?

Zajímám se o udržitelnou domácnost, udržitelnou módu, přírodní kosmetiku, také o minimalismus, který mi pomáhá zjednodušit si život a uvědomit si, co je pro mne opravdu důležité a to všechno mě přimělo přemýšlet nekonzumně. Více si o mých myšlenkách můžete přečíst v článku Co a kdo mne inspiruje a Nalézt sama sebe. Mimojiné jsem čajomil, zbožňuju hudbu s přesahem a často pozoruju oblohu! =)

„Králem našich snů se nesmí stát naše vlastní lenost!“ – Rudolf Krautschneider, český mořeplavec
To je mé nejoblíbenější motto, na které se dívám každý den na mé nástěnce.

P.S.: Víte jak je to s tou kovářovic kobylou, tak já jsem zdárný příklad. A proto děkuji Lucce Štruncové za moji profilovou fotku. =)