O Linnette

Kdo jsem?

Jmenuji se Nikola Bruncová a mou tvorbu prezentuji pod přezdívkou Linnette. Je to dávno, co jsem si ji vymyslela, už ke mně přirostla. Jsem freelance fotografka, úplný samouk. Asi jako každý hledá svou cestu, tak já mám to štěstí, že jsem ji našla. Ze začátku jsem ji obcházela a myslela si, že to není ta správná cesta, ale naštěstí jsem si uvědomila, že to je „ona“. Mezitím jsem strávila 8 let studiem ekonomie, abych zjistila, že mne tenhle obor zrovna moc nefascinuje. Jsem vděčná za zjištění, že fotografování je styl mého života a dává mi ten SMYSL, díky kterému jsem z práce nadšená a posouvá mne dál. Jsem šťastná, že jsem se rozhodla věnovat se mému focení na plný úvazek (03/2015). V současnosti bydlím v Praze, ale pocházím ze severních Čech, z Teplic, kam často jezdím. Sem tam zavítám i k Olomouci.

 

Co fotím a jaký je můj přístup?

Fotit lidi mě nesmírně baví! Ta představa, že zachytím emoce jednotlivce, vztah dvou lidí či rovnou celé rodinky, anebo jedinečný svatební den novomanželům a fotky ode mne budou mít jako vzpomínku na celý život, že zachytím budoucí maminku s bříškem, pak miminko, jak roste a spolu s ním i celou rodinku, mi přijde úžasná. To je to, čím žiji. Chci dělat lidem radost a vyprávět mými fotkami příběh, zachytit momenty, které se už nevrátí a časem pro nás mají vyšší a vyšší hodnotu. Jsem nadšená dokumentováním v čase, díky malým příběhům pospojovaným za sebe vznikne příběh velký a fascinující. Čas je ta nejcennější věc, co máme a i obyčejná chvilka se časem stane neobyčejnou a v tom spatřuji kouzlo. Chci poznávat nové lidi a nová místa, dokumentovat nové příběhy. A když se lidé vrací, že se mnou chtějí fotit znovu, dává mi má práce o to větší smysl.

Fotím také kreativnější byznys portréty a pokud máte podnikání a chcete být blíž veřejnosti, nafotím pro Vás image fotografie, které budou prezentovat Vás a to, čemu se věnujete. Moc mne baví fotit projekty od celku po detail včetně lidí, kteří za tím stojí. Dnešní doba žádá příběhy a já dokáži kreativně zachytit ten Váš. 

 

Čemu se věnuju kromě focení?

Zajímám se o udržitelnou domácnost, udržitelnou módu, přírodní kosmetiku, také o minimalismus, který mi pomáhá zjednodušit si život a uvědomit si, co je pro mne opravdu důležité a to všechno mě přimělo přemýšlet nekonzumně. Více si o mých myšlenkách můžete přečíst v článku Co a kdo mne inspiruje a Nalézt sama sebe. Mimojiné jsem čajomil, zbožňuju hudbu s přesahem a často pozoruju oblohu! =)

„Králem našich snů se nesmí stát naše vlastní lenost!“ – Rudolf Krautschneider, český mořeplavec
To je mé nejoblíbenější motto, na které se dívám každý den na mé nástěnce.

P.S.: Víte jak je to s tou kovářovic kobylou, tak já jsem zdárný příklad. A proto děkuji Lucce Štruncové za moji profilovou fotku. =)